Návod složení činžovních domů 3v1 1:120 TT

Cinzovni3v1_tt1Cinzovni3v1_tt2

Kat.č. TT-Činžovní dům 3v1

 Činžovní domy, 2 patra, tři domy spojené v jeden dlouhý. D/Š 23 x 6 cm. V ceně je zahrnutá na míru upravená Cuprextitová destička - střecha - 4 ksSada obsahuje potřebné lepty, materiál k zasklení a potah střechy. Stavba je variabilní, lept nabízí dva výběry sklonu střechy a různé spojení stěn.

Pouze na objednávku. Dodací lhůta 2-3 týdny. Velikost 1:120 TT. Cena 850 Kč

Tato stavba je vhodná pro první seznámení se s lepty.


Návod

 Jak bylo zmíněno v popisu zboží, tato stavba je variabilní a nabízí Vám hned několik možností složení a tedy různé konečné podoby modelu. Na výběr jsou tři místa pro výlohy, můžete si vybrat jeden prostor a ten upravit střižením nůžek a pak dolomením v kleštích. Místo pak překryje připravený lept, viz. fotografie níže. Zděná výloha - ozdoba...Popř. tak můžete vytvořit i průjezd pod budovou do dvoru - pro chodce, nebo osobní automobily, kde stěny průjezdu zhotovíte např. z kartonu. Další možností je konečná podoba, sklon a tedy výška střechy, lze ji stejným způsobem upravit, snížit. Nejprve tedy střihnout na středu a pak dolomit dle rysky v kleštích. Daná místa se mohou trochu zabrousit jehl. pilníčkem. Další možností je záměna "bočnic" a "čel" budovy, na zámky v rozích to nemá žádný vliv. Střední přepážku umístěte do budovy dle potřeby, má jen pevnostní vliv. Další variací jsou samozřejmě také odstíny fasády jednotlivých budov, to ale až dle návodu trochu později....

- Sestavení budovy - Hrubá stavba má tedy 5 dílů ( dvě bočnice, dvě čela a jednu střední přepážku ), vyberte si z pár možností, jak ji složit a díly spojte. Letujte / lepte uvnitř budovy.

Cinzovni-dum_stavbaCinzovni-dum_stavba8Cinzovni-dum_stavba9

Cinzovni-dum_stavba2Cinzovni-dum_stavba6Cinzovni-dum_stavba11_2

 Při spojení dvou stavebnic vzniká již celkem zajímavá rychlá stavba 6-ti budov o délce téměř 50 cm a to je pro "zaplnění prostoru" ideální.

Cinzovni-dum_stavba5Cinzovni-dum_stavba3Cinzovni-dum_stavba10_2

 Uchycení střechy - Dvě destičky si můžete k sobě pomocně chytit samolepkou, letujte k budově uvnitř. Zde je střecha chycena nesouměrně, protože stavba nebude samotná, ale bude navazovat na další...Připevněte okapy a srovnejte je do požadovaného sklonu. Na okapy připevněte svody, ty případně doohněte, přesné rovnání proveďte až po nabarvené fasádě.

Poznámka : Svody okapů umístěte tak, aby později drobně zakryly přechod odstínu fasády mezi budovami. Při ( základním ) sestavení na budově poznáte, kde končí jedna a kde začíná druhá, ale při zrcadlovém otočení stěn, tak jak je uvedeno v návodu není přechod budov dán. 

Cinzovni-dum_stavba14Cinzovni-dum_stavba15Cinzovni-dum_stavba16

 Sestavte komíny - 5 ks vrstvením na sebe. Připevněte antény - 6 ks na tyčky. Okna můžete otevřít. Nalepte ozdoby. Ozdoby lze umístit takto : vnější zesílení oken přijde na střední budovu, ozdoby oválné co jsou nad okny, přijdou na budovu, která má ve spodní části / přízemí podélné rýhování. Třetí budovu můžete dozdobit cihlováním třech malých oken a pokud zvolíte umístění obchodu v této budově, tak bude pasovat i část ozdob v přízemí - spodní cihlování. Ozdoby můžete umístit i jinak a třeba v pohledu ze dvora je neumisťovat vůbec. Tím je vše připraveno k lakování.

Cinzovni-dum_stavba17Cinzovni-dum_stavba18Cinzovni-dum_stavba19


Laky / Patina

Natřete / nastříkejte díly stavby do barev dle libosti - dveře, okna, okapy, antény, nápisy obchodů..

- Ukázka možného použití barev. Osobní auto je v měřítku 1:100, takže dělá nafouknutý dojem. Tabule "Cukrárna" je nastříkána krémovou barvou a samotný nápis pak obtažen černým lih. fixem.

Cinzovni-dum_stavba20Cinzovni-dum_stavba24Cinzovni-dum_stavba23

Cinzovni-dum_stavba27Cinzovni-dum_stavba26_2

Fasáda / Dobarvení

 První testy jak udělat fasádu lze na odřezkách leptu. Lze použít mouku polohrubou, lepší je ale mouka hladká - její zrnitost je pro měřítko TT vhodnější. Po testech se můžete pustit do omítek přímo na modelu, vypadá to jednoduše a jednoduché to i je.... Odstín fasády si můžete také zkusit na testovacím leptu. Vynechaná místa při natírání lepidla udělají dojem odloupané omítky. Nanášení lepidla se dá provést i v několika etapách. Fasádu lze i nastříkat ( novostavba ), níže je ale postup natírání fasády štětečkem ( omšelá stavba ).

Cinzovni-dum_stavba28Cinzovni-dum_stavba279

Cinzovni-dum_stavba35Cinzovni-dum_stavba31Cinzovni-dum_stavba32

Cinzovni-dum_stavba36Cinzovni-dum_stavba39Cinzovni-dum_stavba37

Osvětlení / Dokončení

Osvětlení podchodu bude zajišťovat jedna dioda. ( Osvětlení není součástí prodejní stavebnice ). 

 Když je fasáda natřená ( štětečkem ) přilepte 3D okna, dveře a skla. Přilepte na cuprextitovou destičku šmirgl papír ( 1 - 3 ks, dle fasádní barvy ). Do vyvrtaných otvorů ve střeše, nebo v bočnici přilepte antény. Poslední díly k přilepení jsou komíny. Interiér - podlahu, nebo stěny lze vyrobit z kartonu.

Cinzovni-dum_stavba40Cinzovni-dum_stavba41Cinzovni-domy_finale_osvetleni

Pár pohledů na stavbu v Nádražní ulici, těsně před dokončením...

Cinzovni-dum_stavba42Cinzovni-dum_stavba44Cinzovni-dum_stavba45


Hotové modely

Cinzovni-domy_finaleCinzovni-domy_finale5Cinzovni-domy_finale3

Cinzovni-domy_finale4Cinzovni-domy_finale9Cinzovni-domy_finale10

Cinzovni-domy_finale2Cinzovni-domy_finale14Cinzovni-domy_finale11

Cinzovni-domy_finale6Cinzovni-domy_finale16Cinzovni-domy_finale7

Cinzovni-dum3v1_iieCinzovni-dum3v1_iig

Cinzovni-dum3v1_iih Cinzovni-dum3v1_iii_2 Cinzovni-dum3v1_iim

Cinzovni-dum3v1_iip_2Cinzovni-dum3v1_iiq_2Cinzovni-dum3v1_iir_2


Doplňující fotografie z druhé stavby domů

Cinzovni-dum3v1_iiaCinzovni-dum3v1_iicCinzovni-dum3v1_iid


Doplňující zboží

Obtisk TT od Jacek Modely - aršík obsahuje různé značky. Cena 25 Kč

Kat.č. TT-Svodidla   * Leptaná sada obsahuje 103 cm svodidel. Velikost 1:120 TT. Cena 150 Kč

Kat.č.: Propustek   * Sada obsahuje 4 ks malých propustí. Dvě různé velikosti. Univerzální použití N / TT / H0. Cena za sadu 50 Kč

Propustek_stara-paka1

Kat.č. TT-Betonový plot   * Leptaná sada obsahuje 40 cm betonového plotu s ostnatým drátem, sloupky jsou k dolepení - 3D efekt. Dále sada obsahuje 27 cm železničního plotu. Velikost 1:120 TT. Cena 250 Kč

Kat.č. TT-Panely   * 27 kusů betonových panelů, celková délka 23 cm. Velikost 1:120 TT. Cena 90 Kč

Kat.č. TT-Brána    * Brána s možností pohybu v pantech. Sada obsahuje i značky. Velikost 1:120 TT. Cena 35 Kč

Kat.č. TT-Přechod25    * Přechod délky 2,5m + klopená část - 1 ks. Velikost 1:120 TT. Cena 15 Kč

Kat.č.: TT-Přístřešek pro kola   * Sada obsahuje ( kovovou ) boudu se střechou vlnitého plechu. Pět kol a jednu koloběžku. Leptík lze použít kamkoliv, kde je potřeba nějaké úschovy kol, nádraží, zastávky, fabriky, atd....Velikost 1:120 TT. Cena za sadu je 80 Kč

Kola_postup8

- Do nabídky zařazujeme také mix barvených figurek, baleno po 10 ks - cena 25 Kč. Velikost 1:150. Figurky si můžete případně ještě více dobarvit, jsou to přesně ty, které používáme jak do vozů, tak na našem kolejišti....

Figurky_10ks

Kat.č. TT-Figurky vesta   * 5 ks různých figurek - mix, všechny jsou detailně nabarveny tak, jak je vidíte na obrázku - barveno od MM. Vhodné pro měřítka N a TT. Velikost 1:150. Cena za sadu 5 ks je 60 Kč. Tento produkt vzniknul díky Vašemu zájmu a častým dotazům na náš E-mail, popř. prostřednictvím zpráv na FB. Jsou to stejné figurky, které používáme na kolejišti a také do modelů. 

Figurky_tt_vesta

Článek publikován 14.3.2015 / Poslední aktualizace 9.3.2016