Návod stavby malé univerzální haly "Bruntál" 1:120 TT

Hala-mala_tt1

Hala_mala_finale9Hala_mala_finale4Hala_mala_finale7

Kat.č. TT-Hala Bruntál

Hala malá. Univerzální použití, jak pro železniční, tak silniční vozidla - Ifa, PV, PVK, MUV. Lze využít i jako přístavbu budovy hradla, nebo továrny. D/Š 80 x 40 mmSada obsahuje potřebné lepty a materiál k zasklení.

- Pouze na objednávku. Dodací lhůta 2-3 týdny. Velikost 1:120 TT. Cena 300 Kč

- Tato stavba je vhodná pro první seznámení se s lepty.


Návod

 Spojte k sobě 4 stěny, letujte / lepte uvnitř budovy. Připevněte střechu. Na spodní stranu střechy připevněte okap. Na okap připevněte svod. Tím je vše připraveno k lakování.

Hala_mala_stavbaHala_mala_stavba1Hala_mala_stavba5

Cvičně položená stavba na kolejišti. Spodní část pod vraty je náznak gumy. Lept lze případně i odbrousit, nebo zcela zaštěrkovat. Otvory pro koleje jsou přesné. Zde na fotografii hala nedoléhá, vadí štěrk.

Hala_mala_stavba2Hala_mala_stavba3Hala_mala_stavba4

Laky / Patina

 Pokud chcete "podezdívku", tak nejprve ji daným odstínem natřete, nebo nastříkejte základní barvou, ( vypatinujte ), pak teprve přijde na řadu fasáda. Nebo můžete udělat fasádu celé stavby - podezdívku schovat pod mouku. Pokud má být do stavby vidět - čirá skla oken, je vhodné obarvit i vnitřní strany budovy ( stačí základní barva ), okna se nastříkala základní barvou také z obou stran. Tím je celý interiér šedivý. Interiér lze také natřít štětečkem, např. bílou barvou.  

Natřete / nastříkejte díly stavby do barev dle libosti - vrata, okna a střechu s okapem.

Hala_mala_stavba6Hala_mala_stavba7Hala_mala_stavba9

Fasáda / Dobarvení

 První testy jak udělat fasádu lze na odřezkách leptu. Lze použít mouku polohrubou, lepší je ale mouka hladká - její zrnitost je pro měřítko TT vhodnější. Po testech se můžete pustit do omítek přímo na modelu, vypadá to jednoduše a jednoduché to i je.... Odstín fasády si můžete také zkusit na testovacím leptu. Vynechaná místa při natírání lepidla udělají dojem odloupané omítky.

Hala_mala_stavba8Hala_mala_stavba11Hala_mala_stavba10

Hala_mala_stavba12Hala_mala_stavba13Hala_mala_stavba14

 Když je fasáda natřená ( štětečkem ) přilepte detaily. Libovolně : 2 x skříňky elektro, žebřík a hromosvod. Dále přilepte 3D okna. Přilepte skla. Interiér - podlahu lze vyrobit z kartonu.


Hotové modely

Hala_mala_venku2Hala_mala_venku1Hala_mala_venku

Při spojení s jinou budovou, např. s hradlem

Hala_mala_finale4_2Hala_mala_finale5Hala_mala_finale6

Fotografie z kolejiště

Hala_mala_finale9_2Hala_mala_finale10Hala_mala_finale11

Budovu lze využít i pro silniční vozidla, jako samostatně stojící, nebo např. jako přístavbu továrny

Hala_mala_finale7_2Hala_mala_finale8

Osvětlení

- Není součástí prodejní stavebnice


Doplňující zboží

Obtisk TT od Jacek Modely - aršík obsahuje různé značky. Cena 25 Kč

Kat.č. TT-Svodidla   * Leptaná sada obsahuje 103 cm svodidel. Velikost 1:120 TT. Cena 150 Kč

Kat.č.: Propustek   * Sada obsahuje 4 ks malých propustí. Dvě různé velikosti. Univerzální použití N / TT / H0. Cena za sadu 50 Kč

Propustek_stara-paka1

Kat.č. TT-Betonový plot   * Leptaná sada obsahuje 40 cm betonového plotu s ostnatým drátem, sloupky jsou k dolepení - 3D efekt. Dále sada obsahuje 27 cm železničního plotu. Velikost 1:120 TT. Cena 250 Kč

Kat.č. TT-Panely   * 27 kusů betonových panelů, celková délka 23 cm. Velikost 1:120 TT. Cena 90 Kč

Kat.č. TT-Brána    * Brána s možností pohybu v pantech. Sada obsahuje i značky. Velikost 1:120 TT. Cena 35 Kč

Kat.č. TT-Přechod25    * Přechod délky 2,5m + klopená část - 1 ks. Velikost 1:120 TT. Cena 15 Kč

Kat.č.: TT-Přístřešek pro kola   * Sada obsahuje ( kovovou ) boudu se střechou vlnitého plechu. Pět kol a jednu koloběžku. Leptík lze použít kamkoliv, kde je potřeba nějaké úschovy kol, nádraží, zastávky, fabriky, atd....Velikost 1:120 TT. Cena za sadu je 80 Kč

Kola_postup8

- Do nabídky zařazujeme také mix barvených figurek, baleno po 10 ks - cena 25 Kč. Velikost 1:150. Figurky si můžete případně ještě více dobarvit, jsou to přesně ty, které používáme jak do vozů, tak na našem kolejišti....

Figurky_10ks

Kat.č. TT-Figurky vesta   * 5 ks různých figurek - mix, všechny jsou detailně nabarveny tak, jak je vidíte na obrázku - barveno od MM. Vhodné pro měřítka N a TT. Velikost 1:150. Cena za sadu 5 ks je 60 Kč. Tento produkt vzniknul díky Vašemu zájmu a častým dotazům na náš E-mail, popř. prostřednictvím zpráv na FB. Jsou to stejné figurky, které používáme na kolejišti a také do modelů. 

Figurky_tt_vesta

Článek publikován 11.3.2015 / Poslední aktualizace 8.3.2016