Návod stavby stanice Kopidlno

Kopidlno1Kopidlno3

Kat.č. TT-Stanice Kopidlno 

 Leptaná stavebnice staniční budovy - předloha Kopidlno ( trať 061 ). Budovu lze použít také jinde, v depu, nebo jako činžovní dům ve městě, nebo vesnici. D/Š hlavní budovy 9 x 6 cm. D/Š přístavku 3 x 6 cm. Variabilní stavba, přístavek můžete umístit k hlavní budově kamkoliv.

Sada obsahuje tyto leptané díly :

Hlavní budovu a menší budovu přístavku včetně střech. 3D okna a dveře. 4 komíny, 6 laviček, 4 lampy, nápisy stanice Kopidlno a Vrškovice. 7 x antény, okapy a jejich svody a jako bonus je tu ještě 24 cm dlouhý a detailně dle předlohy propracovaný plot.

Další díly zahrnuté v této ceně jsou :

Materiál k zasklení oken a dveří, návod. 

Pouze na objednávku. Dodací lhůta 2-3 týdny. Velikost 1:120 TT. Cena 800 Kč

Tato stavba je vhodná pro první seznámení se s lepty.

Stanice_kopidlno_lept_2Stanice_kopidlno_lept1Stanice_kopidlno_lept2

Stanice_kopidlno_lept3Stanice_kopidlno_lept4


Návod

Hlavní budova

 Spojte k sobě 4 stěny, letujte / lepte uvnitř budovy, vše má své zámky. Stavba je variabilní, takže stěny můžete prohazovat. Rohy budovy zabruste jehl. pilníčkem. Ohněte dle rysky větší střechu. Na spodní stranu střechy připevněte 2 x okap. Na okapy připevněte 2 svody. Nad dveře můžete připevnit malé stříšky, každá je složena ze 3 dílů - dvě podpěry a stříška.

Stanice_kopidlno_navodStanice_kopidlno_navod1Stanice_kopidlno_navod2

Přístavba

 Spojte k sobě 3 stěny, letujte / lepte uvnitř budovy, vše má své zámky. Přístavbu k hl. budově přilepte / přiletujte, případně se použít nemusí. Rohy malé budovy zabruste jehl. pilníčkem. Ohněte dle rysky menší střechu. Na spodní stranu střechy připevněte 2 x okap. Na okapy připevněte 2 svody.

Stanice_kopidlno_navod3Stanice_kopidlno_navod4

 Po deseti minutách stavby je tu už pár pohledů z kolejiště, kde střecha je pouze položená. Stavba je variabilní, přístavek se dá použít na levou i pravou stranu hl. budovy, nebo naopak vůbec. Leptík "Přístřešek kol" je z jiného návodu :) Najdete ho ZDE

Stanice_kopidlno_navod5Stanice_kopidlno_navod6Stanice_kopidlno_navod7

Okapy a svody

Stanice_kopidlno_navod8Stanice_kopidlno_navod10Stanice_kopidlno_navod11

Stanice_kopidlno_navod12Stanice_kopidlno_navod13Stanice_kopidlno_navod14

Detaily

 Sestavte 6 ks laviček, každá je složena ze 3 dílů. Sestavte antény, každá je složena ze 2 dílů. Sestavte 4 komíny, každý je složen z 5 dílů. Sestavte lapmy, každá je složena ze 3 dílů lepených na sebe.

Stanice_kopidlno_navod16Stanice_kopidlno_navod17Stanice_kopidlno_navod20

Stanice_kopidlno_navod18Stanice_kopidlno_navod19Stanice_kopidlno_navod21


Lak / Patina / Fasáda

 Výhoda těchto stavebnic také je, že si můžete zvolit veškeré barvy na Vašem modelu. A případně také dané dílky patinovat. To, že je stavba ohromě pevná asi nemá smysl více rozepisovat.

 První testy jak udělat fasádu lze na odřezkách leptu. Zde na testovacím leptu byla použita mouka polohrubá, můžeme ale doporučit mouku hladkou, její zrnitost je pro měřítko TT vhodnější. Po testech se můžeme pustit do omítek přímo na modelu, vypadá to jednoduše a jednoduché to i je. Vynechaná místa při natírání lepidla udělají dojem odloupané omítky.

Stanice_kopidlno_navod22Stanice_kopidlno_navod15Stanice_kopidlno_navod23

Kopidlno_lakKopidlno_lak1

 Dále se fasáda ( mouka ) natře do požadovaného odstínu. Pak už stačí jen veškeré díly složit a model zasklít... Vnitřní stěny, nebo podlahy můžete vytvořit z kartonu.

Kopidlno_fasadaKopidlno_fasada2Kopidlno_fasada4

Kopidlno_fasada5Stanice_kopidlno_finStanice_kopidlno_fin1


Hotový model

Součástí leptíku je vše co vidíte, kromě hodin....tedy lavičky a ani plot dokupovat už nemusíte... :)

Stavba udělá velikou parádu a hlavně, je plně v měřítku 1:120 TT. Model má jen proti svému velkému vzoru prohozené stěny - přední / zadní.....To opět dokazuje, že celá stavba je plně variabilní.... 

Stanice_kopidlno_fin2Stanice_kopidlno_fin3Stanice_kopidlno_fin4

Stanice_kopidlno_fin5Stanice_kopidlno_fin6Stanice_kopidlno_fin7

Stanice_kopidlno_fin8Stanice_kopidlno_fin9Stanice_kopidlno_fin10


Doplňující zboží

Obtisk TT od Jacek Modely - aršík obsahuje různé značky. Cena 25 Kč

Kat.č. TT-Svodidla   * Leptaná sada obsahuje 103 cm svodidel. Velikost 1:120 TT. Cena 150 Kč

Kat.č.: Propustek   * Sada obsahuje 4 ks malých propustí. Dvě různé velikosti. Univerzální použití N / TT / H0. Cena za sadu 50 Kč

Propustek_stara-paka1

Kat.č. TT-Betonový plot   * Leptaná sada obsahuje 40 cm betonového plotu s ostnatým drátem, sloupky jsou k dolepení - 3D efekt. Dále sada obsahuje 27 cm železničního plotu. Velikost 1:120 TT. Cena 250 Kč

Kat.č. TT-Panely   * 27 kusů betonových panelů, celková délka 23 cm. Velikost 1:120 TT. Cena 90 Kč

Kat.č. TT-Brána    * Brána s možností pohybu v pantech. Sada obsahuje i značky. Velikost 1:120 TT. Cena 35 Kč

Kat.č. TT-Přechod25    * Přechod délky 2,5m + klopená část - 1 ks. Velikost 1:120 TT. Cena 15 Kč

Kat.č.: TT-Přístřešek pro kola   * Sada obsahuje ( kovovou ) boudu se střechou vlnitého plechu. Pět kol a jednu koloběžku. Leptík lze použít kamkoliv, kde je potřeba nějaké úschovy kol, nádraží, zastávky, fabriky, atd....Velikost 1:120 TT. Cena za sadu je 80 Kč

Kola_postup8

- Do nabídky zařazujeme také mix barvených figurek, baleno po 10 ks - cena 25 Kč. Velikost 1:150. Figurky si můžete případně ještě více dobarvit, jsou to přesně ty, které používáme jak do vozů, tak na našem kolejišti....

Figurky_10ks

Kat.č. TT-Figurky vesta   * 5 ks různých figurek - mix, všechny jsou detailně nabarveny tak, jak je vidíte na obrázku - barveno od MM. Vhodné pro měřítka N a TT. Velikost 1:150. Cena za sadu 5 ks je 60 Kč. Tento produkt vzniknul díky Vašemu zájmu a častým dotazům na náš E-mail, popř. prostřednictvím zpráv na FB. Jsou to stejné figurky, které používáme na kolejišti a také do modelů. 

Figurky_tt_vesta

Článek publikován 9.11.2015 / Poslední aktualizace 8.3.2016