Návod stavby TT vodárny Kopidlno

Kopidlno14Kopidlno23

Kat.č. TT-Vodárna Kopidlno

 Leptaná stavebnice vodárny - předloha Kopidlno ( trať 061 ). D/Š/V hlavní budovy 35 x 35 x 80 mm. D/Š přístavku 35 x 35 mm.

Sada obsahuje tyto leptané díly :

Hlavní budovu a menší budovu přístavku včetně střech, 3D okna a dveře, 2 komíny, 3 lampy, okapy a jejich svody.

Další díly zahrnuté v této ceně jsou :

Materiál k zasklení oken a dveří, návod. 

Pouze na objednávku. Dodací lhůta 2-3 týdny. Velikost 1:120 TT. Cena 450 Kč

Tato stavba je vhodná pro první seznámení se s lepty.

Vodarna_kopidlno_lept_2Vodarna_kopidlno_lept1Vodarna_kopidlno_lept2


Návod

Hlavní budova

 Spojte k sobě 4, dle rysek již ohnuté stěny, letujte / lepte uvnitř budovy, vše má své zámky. Rohy budovy zabruste jehl. pilníčkem. Štíty ( 2 ks ) jsou tvořené vždy dílem navíc, díly k hl. budově přilepte. Na lomenou část hl. budovy přilepte celkem 16 dílů - ozdob, každá strana má tedy 4 ks. Přilepte 3 dílky - zesílení kolem oken v nadpodlaží. Ohněte dle rysky větší střechu. Na spodní stranu střechy připevněte 2 x delsí okap. Na okapy připevněte 2 svody, jeden je dlouhý a jeden krátký.

Vodarna_stavbaVodarna_stavba1Vodarna_stavba2

Vodarna_stavba3Vodarna_stavba4Vodarna_stavba5

Přístavba

 Spojte k sobě 3 stěny, letujte / lepte uvnitř budovy, vše má své zámky. Stavba je variabilní, takže si můžete částečně vybrat, která stěna bude přední a která zadní. Když je přístavba složená, zámky směřující k hl. budově odstřihněte. Pak přístavbu přilepte / přiletujte k hl. budově, opět je tu několik možností, kam přístavbu umístit. Rohy budovy zabruste jehl. pilníčkem. Ohněte dle rysky menší střechu, pak dle toho na které straně chcete mít komín, střechu trochu zastřihněte, aby celá pevně sedla až k hl. budově. Pokud vznikne malá "fuka" dá se retušovat cínem, nebo podlepit papírem, nebo později maskovat mechem - purexem. Na spodní stranu střechy připevněte 2 x kratší okap. Na okapy připevněte 2 svody.

Vodarna_stavba6Vodarna_stavba7Vodarna_stavba9

Vodarna_stavba10Vodarna_stavba11Vodarna_stavba12

Vodarna_stavba13Vodarna_stavba14Vodarna_stavba15

Pár pohledů na celou stavbu, kde střechy jsou pouze položené....ještě osadit komíny....a už půjde do laku.. 

Vodarna_stavba16Vodarna_stavba17Vodarna_stavba18

 Sestavte lampy, každá je složena ze 3 dílů lepených na sebe. Sestavte komíny, každý je složen z 5 dílů. Tím je vše připraveno k lakování, nebo k posypání moukou. Okap se svody lze také lakovat zvlášť a připevnit ho ke střeše až v závěru stavby.

Vodarna_stavba20Vodarna_stavba21Vodarna_stavba22


Lak / Patina

 Výhoda těchto stavebnic také je, že si můžete zvolit veškeré barvy na Vašem modelu. A případně také dané dílky patinovat. To, že je stavba ohromě pevná asi nemá smysl více rozepisovat.

Vodarna_stavba23Vodarna_stavba24Vodarna_stavba25

Vodarna_stavba26Vodarna_stavba27Vodarna_stavba28

Fasáda

 První testy jak udělat fasádu lze na odřezkách leptu. Zde na testovacím leptu byla použita mouka polohrubá, můžeme ale doporučit mouku hladkou, její zrnitost je pro měřítko TT vhodnější. Po testech se můžeme pustit do omítek přímo na modelu, vypadá to jednoduše a jednoduché to i je. Vynechaná místa při natírání lepidla udělají dojem odloupané omítky.

Vodarna_fasadaVodarna_fasada4

Dále se fasáda ( mouka ) natře do požadovaného odstínu. Pak už stačí jen veškeré díly složit a model zasklít....


Hotový model - šedá fasáda

Vodarna_venkuVodarna_venku1Vodarna_venku2

Vodarna_venku3Vodarna_venku4Vodarna_venku5

Model v kolejišti

Vodarna_finale5Vodarna_finale6Vodarna_finale7

Vodarna_finale9

Hotový model - žlutá fasáda s přístavbou jinak...


Doplňující zboží

Obtisk TT od Jacek Modely - aršík obsahuje různé značky. Cena 25 Kč

Kat.č. TT-Svodidla   * Leptaná sada obsahuje 103 cm svodidel. Velikost 1:120 TT. Cena 150 Kč

Kat.č.: Propustek   * Sada obsahuje 4 ks malých propustí. Dvě různé velikosti. Univerzální použití N / TT / H0. Cena za sadu 50 Kč

Propustek_stara-paka1

Kat.č. TT-Betonový plot   * Leptaná sada obsahuje 40 cm betonového plotu s ostnatým drátem, sloupky jsou k dolepení - 3D efekt. Dále sada obsahuje 27 cm železničního plotu. Velikost 1:120 TT. Cena 250 Kč

Kat.č. TT-Panely   * 27 kusů betonových panelů, celková délka 23 cm. Velikost 1:120 TT. Cena 90 Kč

Kat.č. TT-Brána    * Brána s možností pohybu v pantech. Sada obsahuje i značky. Velikost 1:120 TT. Cena 35 Kč

Kat.č. TT-Přechod25    * Přechod délky 2,5m + klopená část - 1 ks. Velikost 1:120 TT. Cena 15 Kč

Kat.č.: TT-Přístřešek pro kola   * Sada obsahuje ( kovovou ) boudu se střechou vlnitého plechu. Pět kol a jednu koloběžku. Leptík lze použít kamkoliv, kde je potřeba nějaké úschovy kol, nádraží, zastávky, fabriky, atd....Velikost 1:120 TT. Cena za sadu je 80 Kč

Kola_postup8

- Do nabídky zařazujeme také mix barvených figurek, baleno po 10 ks - cena 25 Kč. Velikost 1:150. Figurky si můžete případně ještě více dobarvit, jsou to přesně ty, které používáme jak do vozů, tak na našem kolejišti....

Figurky_10ks

Kat.č. TT-Figurky vesta   * 5 ks různých figurek - mix, všechny jsou detailně nabarveny tak, jak je vidíte na obrázku - barveno od MM. Vhodné pro měřítka N a TT. Velikost 1:150. Cena za sadu 5 ks je 60 Kč. Tento produkt vzniknul díky Vašemu zájmu a častým dotazům na náš E-mail, popř. prostřednictvím zpráv na FB. Jsou to stejné figurky, které používáme na kolejišti a také do modelů. 

Figurky_tt_vesta

Článek publikován 10.11.2015 / Poslední aktualizace 8.3.2016