Návod složení velkého leptaného skladu TT

Sklad1_stavba17Sklad_velky_finale


Kat.č. TT-Sklad velký

- Stavebnice zděného skladu D/Š 25 x 6 cm s rampou 10 x 6 cm. Celkem 35 x 6 cm. Lze použít také jako např. dřevosklad, uhelný sklad, sklad DKV, sklad pošty, sklad stavebnin, přístavba fabriky, atd... Formát větší než A4. Balení obsahuje potřebné lepty, materiál k zasklení oken a návod.

Pouze na objednávku. Dodací lhůta 2-3 týdny. Velikost 1:120 TT. Cena 1200 Kč

Tato stavba je vhodná pro první seznámení se s lepty.

Sklad_velky_tt_2Sklad_velky_tt1Sklad_velky_tt3

Sklad_velky_tt7_2Sklad_velky_tt6Sklad_velky_tt5


Návod

Rampa - Stačí ohnout nájezdní plochu a přilepit / přiletovat ze spodní strany 4 díly - bočnice. Po laku připevněte zábradlí do otvorů v rampě.

Rampa_ttRampa_tt1Rampa_tt2

Hlavní budova - Hrubá stavba má 5 dílů ( dvě bočnice, dvě čela a jednu střední přepážku ), stěny, letujte / lepte uvnitř budovy. Střechu ohněte, upravte sklon dle štítu budovy. Na spodní stranu střechy připevněte okapy, pak okapy ohněte do požadovaného sklonu. Na okapy připevněte svody. Střecha dále obsahuje komín a anténu, umístění komínu je vyznačeno na leptu. Komín je složen z 10 dílů ( 10 x 0,3 mm = 3 mm ), lepených na sebe, stačí ale použít dílů cca 8, komín trochu nabyde lepidlem. Na komín připevněte jeho stříšku. Aby nebylo vrstvení vidět, komín lze tmelit, nebo zatřít hustější barvou, nebo ho lze omítnout. Anténu navlékněte na tyčku, připravenou v leptu.

Rampa_tt3Sklad1_stavbaSklad1_stavba1

Ochoz a drobné díly - Každý ochoz je tvořen dvěma dílky lepených, letovaných do tvaru "L". Podpěry ochozu ( cihlová část ) jsou dva dílky lepené na sebe, připevněte je do bočnice budovy. Tam kde ochoz končí, začínají schody, přilepte na kraj budovy bočnici schodů, na bočnici postupně lepte / letujte schody. Pak připevněte druhou bočnici schodů. Štít ( okno půdy ) doplňte zdobením okna.

Sklad1_stavba2_2Sklad_velky_stavba10Sklad_velky_stavba11

Sklad_velky_stavba12Sklad_velky_stavba13Sklad_velky_stavba14

Na budovu přilepte zdobení kolem dveří a oken.

Sklad_velky_stavba15Sklad_velky_stavba16Sklad_velky_stavba17

Sklad1_stavba4Sklad1_stavba5Sklad1_stavba6


Laky / Patina

 Výhoda nebarvené stavebnice je ta, že se dá lakovat barvami dle vlastního uvážení, např. dveře mohou být zelené, černé, červené, střecha černá, červená, atd...Stavbu není nutné pouze lakovat, dá se i natřít štětečkem a je vhodná i pro úplné začátečníky. Jednotlivé připravené díly lze patinovat.

Sklad1_stavba10Sklad1_stavba11Sklad1_stavba14

Sklad1_stavba15Sklad1_stavba16Sklad1_stavba19

Sklad1_stavba17_2Sklad1_stavba18Rampa_2

Fasáda

 První testy jak udělat fasádu lze na odřezkách leptu. Dokonce výsledek vypadá lépe při lepení mouky přímo na lepty ( bez základní barvy ). Tuto technologii jsme si zde odzkoušeli prvně.

Zde byla použita mouka polohrubá, můžeme ale doporučit mouku hladkou, její zrnitost je pro měřítko TT vhodnější.

Sklad1_stavba7Sklad1_stavba8Sklad1_stavba9

 Po testech se můžeme pustit do omítek přímo na modelu skladu, vypadá to jednoduše a jednoduché to i je....Zde byly použity dvě vrstvy fasády, vzorník odstínu na testovacím leptu rozhodne o konečné podobě. 

FasadaFasada2Fasada3

Místy se fasáda patinovala šedivou. Následovalo nalepení oken a dveří a jejich zasklení.

Fasada6Fasada4Fasada7

 Ještě zbývá patinovat střechu a osadit posledních pár dílů, tím bude stavba u konce....komín se také posypal moukou.

 Pokud mají být dveře otevřené, můžete si vytvořit podlahu jednoduše z tvrdého papíru. Postavičky, nebo drobný náklad model oživí. To ale není součástí stavebnice, jde jen o dekoraci.

Fasada8Fasada9Sklad_velky_finale_2


Hotový model

Sklad_velky_finale1Sklad_velky_finale5Sklad_velky_finale8

Sklad_velky_finale4Sklad_velky_finale2Sklad_velky_finale6

Sklad_velky_finale12Sklad_velky_finale10Sklad_velky_finale9

Sklad_svelky_finalevenku1Sklad_svelky_finalevenku2Sklad_svelky_finalevenku6

Sklad_svelky_finalevenku7Sklad_svelky_finalevenku5Sklad_svelky_finalevenku3

 Střecha se bude lepit až přímo na kolejišti, model čeká na své vnitřní osvětlení. Po nalepení střechy se ještě trochu ( narovnají ) svody okapů.


Spojením dvou leptaných skladů vznikne tato stavba, která je určená na toto kolejiště. Více ZDE

Sklad_velky_finale13Sklad_max_finalevenku_2


Doplňující zboží

Obtisk TT od Jacek Modely - aršík obsahuje různé značky. Cena 25 Kč

Kat.č. TT-Svodidla   * Leptaná sada obsahuje 103 cm svodidel. Velikost 1:120 TT. Cena 150 Kč

Kat.č.: Propustek   * Sada obsahuje 4 ks malých propustí. Dvě různé velikosti. Univerzální použití N / TT / H0. Cena za sadu 50 Kč

Propustek_stara-paka1

Kat.č. TT-Betonový plot   * Leptaná sada obsahuje 40 cm betonového plotu s ostnatým drátem, sloupky jsou k dolepení - 3D efekt. Dále sada obsahuje 27 cm železničního plotu. Velikost 1:120 TT. Cena 250 Kč

Kat.č. TT-Panely   * 27 kusů betonových panelů, celková délka 23 cm. Velikost 1:120 TT. Cena 90 Kč

Kat.č. TT-Brána    * Brána s možností pohybu v pantech. Sada obsahuje i značky. Velikost 1:120 TT. Cena 35 Kč

Kat.č. TT-Přechod25    * Přechod délky 2,5m + klopená část - 1 ks. Velikost 1:120 TT. Cena 15 Kč

Kat.č.: TT-Přístřešek pro kola   * Sada obsahuje ( kovovou ) boudu se střechou vlnitého plechu. Pět kol a jednu koloběžku. Leptík lze použít kamkoliv, kde je potřeba nějaké úschovy kol, nádraží, zastávky, fabriky, atd....Velikost 1:120 TT. Cena za sadu je 80 Kč

Kola_postup8

- Do nabídky zařazujeme také mix barvených figurek, baleno po 10 ks - cena 25 Kč. Velikost 1:150. Figurky si můžete případně ještě více dobarvit, jsou to přesně ty, které používáme jak do vozů, tak na našem kolejišti....

Figurky_10ks

Kat.č. TT-Figurky vesta   * 5 ks různých figurek - mix, všechny jsou detailně nabarveny tak, jak je vidíte na obrázku - barveno od MM. Vhodné pro měřítka N a TT. Velikost 1:150. Cena za sadu 5 ks je 60 Kč. Tento produkt vzniknul díky Vašemu zájmu a častým dotazům na náš E-mail, popř. prostřednictvím zpráv na FB. Jsou to stejné figurky, které používáme na kolejišti a také do modelů. 

Figurky_tt_vesta

Článek publikován 18.2.2015 / Poslední aktualizace 8.3.2016